Posiadasz już projekt? Prześlij go do nas! Wykonujemy wyceny wszystkich projektów.

Domy z bali prostokątnych

Budowa domów z bali prostokątnych jest ofertą najczęściej wybieraną przez naszych klientów. Idealnie nadają się na domy całoroczne. 

Bale mają przekrój prostokąta lub kwadratu i występują w dwóch rodzajach.

Pierwszy to z dwoma „własnymi piórami” - wypustami na górze („papa”) i wgłębieniami na spodzie bali („mama”). Ściany takiego domu dodatkowo uszczelniamy dwiema, niemieckimi, wysokiej jakości taśmami rozprężnymi, które pracują razem z drewnem. Taśmy stanowią zabezpieczenie przeciw wiatrowi i ucieczce ciepła z domu. Nasza firma pracuje na balach wykonanych w technologii na „własne pióro” w zakresie grubości od 10 do 20-22 cm. Wysokość bala zależy od jego grubości.

Drugi rodzaj to bale na „obce pióro” – w balu na górze i na dole występują po dwa lub trzy wgłębienia. Pomiędzy bale, we wgłębienia, wkłada się tzw. pióra - rejki. Pióra wykonane są z dębu. Nasza firma stosuje ten system dla bali o grubości od 24 cm, aż do 32 cm.  Podobnie jak w technologii na „własne pióro” i tutaj stosujemy jako dodatkowe uszczelnienie trzy lub cztery wysokiej jakości, niemieckie taśmy rozprężne.

Ściany domów ociepla się od wewnątrz lub w wyjątkowych przypadkach od zewnątrz budynku, wełną skalną lub drzewną. Standardowo, ściany od wewnątrz, wykańczamy płytami G/K, płytami OSB lub deskami, a w wariancie ocieplenia zewnętrznego elewacje wykańczamy deskami elewacyjnymi lub deskami imitującymi bale. Grubość ocieplenia zależy od projektu i zakładanych parametrów cieplnych jakie chcemy uzyskać dla danego budynku.

Posiadasz już projekt? Prześlij go do nas! Wykonujemy wyceny wszystkich projektów.
logo eurobrus
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.