Posiadasz już projekt? Prześlij go do nas! Wykonujemy wyceny wszystkich projektów.

Domy z bali eliptycznych

Budowa Domów z bali eliptycznych jest naszą specjalną ofertą przeznaczoną dla klientów ceniących sobie naturalne walory estetyczne drewna wewnątrz domu .  

Bale mają kształt elipsy, dwustronnie zaokrąglonej z „półką”. Szerokość bali w najgrubszym miejscu to maksymalnie 25 centymetrów, przy szerokości „półki” 14-16 centymetrów. Spinanie warstw następuje za pomocą dębowych tybli. Na półce montujemy dwa pióra dębowe. Ściana dodatkowo, pomiędzy balami, uszczelniania jest potrójnie, wysokiej jakości, niemiecką taśmą rozprężną, która pracuje razem z drewnem. Uzyskujemy dzięki temu wystarczającą odporność ścian budynku na przenikanie wiatru i ograniczamy ucieczkę ciepła z budynku.

Domy te niestety, chociaż budowane od wieków, na dzień dzisiejszy nie spełniają w naszym kraju norm prawnych dotyczących przenikania ciepła. Można budować takie domy w Skandynawii, Kanadzie i USA, ale niestety nie w Polsce. Takie mamy prawo.

Posiadasz już projekt? Prześlij go do nas! Wykonujemy wyceny wszystkich projektów.
logo eurobrus
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.