Eurobrus – jakość, trwałość rzetelność

Galeria realizacji

Firma EUROBRUS sp. z o.o. wykonuje domy z trzech rodzajów bali świerkowych.

Pierwszy, to tak zwany „dziki brus”- bal eliptyczny o wymiarach 240/240 mm, z dwóch lub z jednej strony zaokrąglony, w technologii na „obce pióro" – dębowe.  Pomiędzy pióra wkładamy 3 lub 4 sztuki rozprężnej taśmy uszczelniającej. Poszczególne bale spinane są dębowymi gwoździami – tyblami. Bale te idealnie nadają się do budowy domów rekreacyjnych całorocznych i domów mieszkalnych bez dodatkowego ocieplenia.  Niestety nie wszędzie technologia ta może być stosowana, ze względu na traktowanie w polskich przepisach prawnych właściwości izolacyjno-termicznych drewna i powstałych z tego materiału budynków.

Drugi , to bal prostokątny, o szerokości od 160 mm do 200 mm i wysokości od 185 do 200 mm w technologii na „własne pióro”. Podobnie jak powyżej stosujemy uszczelnienie w postaci rozprężnej taśmy (2 sztuki). Poszczególne bale spinane są dębowymi gwoździami – tyblami. Bale te idealnie nadają się do budowy Domów mieszkalnych całorocznych. Wymagane jest dla tych budynków ocieplenie ścian zewnętrznych, od środka, z wełny mineralnej o grubości zależnej od grubości ścian zewnętrznych wykonanych z bali świerkowych.

Trzeci, to bal prostokątny, o szerokości od 240 do 300 mm i wysokości od 240 do 300 mm w technologii na „obce pióro" - dębowe. Podobnie jak powyżej stosujemy uszczelnienie w postaci rozprężnej taśmy (4 sztuki). Poszczególne bale spinane są dębowymi gwoździami – tyblami. Tutaj także według nowych norm wymagane jest ocieplenie budynku wełną mineralną. Grubość docieplenia zależy od grubości użytego w budowie bala świerkowego. 


+48 507 224 335
+48 500 355 404
logo eurobrus
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.