Drewno - siła tradycji, esencja natury.

Zasady wyceny

Szanowni Państwo.

Szanujemy Państwa marzenia. Nie posiadamy własnych, standardowych projektów domów. Nie narzucamy Państwu konieczności wyboru konkretnych projektów czy biur projektowych. Zrealizujemy każdy nawet najbardziej ekstrawagancki projekt architektoniczny. Budujemy domy drewniane łącząc tradycję z nowoczesnością.

Cenę domu liczymy dla każdego projektu indywidualnie, a ta zależy między innymi od:

- wielkości powierzchni domu, wysokości ścian konstrukcyjnych i wewnętrznych, ilości kondygnacji

- rodzaju pokrycia, powierzchni i stopnia skomplikowania dachu,

- ilości otworów okiennych i drzwiowych

- rodzaju zastosowanych materiałów i rozwiązań technologicznych i technicznych.

- zakresu wykonywanych prac przez naszą firmę

Prosto mówiąc wszystko zależy od konkretnego projektu i wizji Inwestora.

Po wybraniu przez Państwa projektu architektonicznego i biura projektów, my kontaktujemy się z architektem w celu poznania jego wymagań i określenia szczegółów technicznych. Następnie przeprowadzamy z Państwem rozmowę dotyczącą oczekiwań co do elementów wykończenia i specjalnych życzeń. Kolejnym krokiem jest wycena, zaś ostatnim przedstawienie wiążącej oferty. Proces wyceny i przedstawienia ofert trwa od 10 do 30 dni i jest uzależniony od wybranego przez Państwo projektu. Dla Państwa wygody i określeniu pewnych ram finansowych realizacji projektów, przygotowaliśmy znormalizowane programy wykonawcze znajdujące się w oddzielnej zakładce. Pozwalają one na orientacyjne określenie kosztów budowy w danych zakresach prac. Szczegółowe koszty budowy określa dopiero wycena indywidualna przygotowana przez nas dla konkretnego Inwestora i konkretnego projektu.

Domy budujemy w trzech technologiach:

1. Domy z bali prostokątnych (płazów) o grubości od 160 do 300 mm i wysokości 185 do 300 mm. Wilgotność materiału 15-18%. Drewno suszone komorowo. Bale występują w odmianie na własne lub obce pióro (dębowe). Istnieje możliwość wykonania takich domów również w technologii energooszczędnej - 50-70 kWh/m2/rok.

2. Domy z bali eliptycznych 240/240 mm. Wilgotność materiału 15-18%. Drewno suszone komorowo. 

3. Domy wykonane w technologii ciężkiego szkieletu (na bazie krawędziaków 160/160  i 150/150 mm) z elewacją drewnianą wykonaną 50-80/150-200 mm (w zależności od ustaleń z Inwestorem) lub deski 30/200 mm ( II opcja deski 40/240 mm). Wilgotność materiału 15-18%. Drewno suszone komorowo. Budynek dodatkowo może być wykończony na rogach i na elementach czołowego łączenia balików imitacjami zamków - węgłów. Tę technologię budowy domów stosujemy głównie przy domach energooszczędnych - nisko energetycznych poniżej 50 kWh/m2/rok.
+48 507 224 335
+48 500 355 404
logo eurobrus
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.